Hasartmängud – fookuses erinevad pokkeritüübid

Kasiinodes pakutavad populaarseimad pokkerimängud on Texas Hold’em, Stud ja Omaha pokker, millest ilmselt igaüks juba kuulnud ja lugenud on. Kuid lisaks neile on aga veel terve pikk list erinevaid pokkerimänge, millest iga pühendunud hasartmängude mängija teada võiks.

See ei tähenda küll, et neid igaühte ka järele peaks proovima, kuid minu jaoks isiklikult on huvitav kursis olla, millised hasartmängud lisaks kõige populaarsematele mängudele veel internetis saadaval on.

Razz

Nagu ka Stud pokkeris, jagatakse Razz’is igale mängijale 7 kaarti – 2 esimest ja viimane kaart näoga allapoole ning ülejäänud näoga ülespoole, nii et need kõigile nähtavad on. Kuid erinevalt muudest mängudest, võidab siin madalaim käsi. Näiteks ei taha sa, et sulle satuks kätte mõni paar ja parim võimalik käsi oleks A-2-3-4-5 (nimega ‘wheel’). Pokkeri Maailmaseeria võistlustel toimub ka Razzi käevõru mäng – näiteks on üks tuntuimatest võitjatest maailmakuulus professionaalne pokkerimängija Phil Hellmuth.

Five-card Draw

Five-card draw on üks pokkeri lihtsamaid versioone, mida mängitakse enamasti lõbu pärast ja suurte turniiride nimekirjadest seda ei leia. Iga mängija saab alustuseks 5 kaarti, mis on pildiga allapoole. Edasi on võimalus kaarte pakist juurde võtta, pannes paki alla sama arv käesolevaid kaarte. Panustamisringid toimuvad nii enne kui ka pärast uute kaartide pakist võtmist. Lõpuks kui tuleb kaardid ette näidata, võidab tugevaim pokkerikombinatsioon.

Omaha Hi-Lo

Samuti tuntud kui “Omaha/8”. Hasartmängud Omaha ja Omaha Hi-Lo on selles mõttes omavahel sarnased, et iga mängija alustab mängu nelja kaardiga, kuid saab neist käe loomisel kasutada ainult kahte ning lisaks siis kolme laual olevat “community” kaarti. Kuid erinevalt Omahast, jagatakse siin võidupank parima “kõrge” käe ja parima “madala” käe vahel. Mängijad üritavad siin mängus saavutada parimat madalat kätt (8-7-6-5-4 või väiksem) ja parimat kõrget kätt, kasutades kummagi jaoks kahte käesolevast neljast kaardist. Selline pokkerivariant viib paljude jagatud võitudeni, kuid samas on ka ühel mängijal võimalik kogu panga sisu endale võita, kui tal õnnestub saada nii parim kõrge kui ka parim madalaim käsi. Sama kehtib ka juhul, kui mängijal on käes parim kõrge käsi ja laual olevatest kaartidest pole võimalik madalat kätt kokku saada.

2-7 Triple Draw

2-7 Triple Draw, mõnikord kasutuses ka nimega “deuce-to-seven”, on lowball mäng, kus mängijatele jagatakse kätte 5 kaarti ja neil on 3 korda võimalus tõmmata kaardipakist uusi kaarte, pannes enda käest sama arv kaarte paki põhja. Selles mõttes on see sarnane mängule Five-Card Draw. Ässad on selles verioonis kõrged, mis tähendab, et parim võimalik kombinatsioon, millega võita, on 7-5-4-3-2, samuti tuntud kui “Number One” – see tähendab, et seda kätt ei saa lüüa ja toob alati kindla võidu.

Loodan, et suutsin teile midagi uut ja põnevat pakkuda – hasartmängude maailm on suur ja lai ning järgmine kord juba uutel teemadel! Seniks aga õnnelikku pokkerikätt soovides!