Hasartmängud – müüdid ja tõsilood

Paljud väljendid, mida me igapäevaselt kasutame, sisaldavad endas mingit viided hasatmängudele. Mõelge – kui tihti päevas alustad sa lauset sõnadega: “Ma vean kihla, et…” või “Tõenäosus on…”. Seega on see tõendiks, et hasartmängud on olnud meie ümber juba ammustest aegadest, nii et isegi meie kõnepruugis on need täiesti loomulike väljenditena esindatud.

Ja selle pika hasartmänguajaloo jooksul on tekkinud nende ümber ka palju müüte, mida inimesed usuvad ja seetõttu vahel ka halbu valikuid teevad. Tooksin välja mõned müüdid ja neile vastanduvad tõed, mida igaüks, kes hasartmängudega tegeleb, teadma peaks.

MÜÜT: Hasartmängud on rahateenimisviis.
TÕDE: Tihedamini siiski hasartmängudega kaotatakse. Kui sa hasartmängudega tegeled, tasub sellest mõelda kui meelelahutusviisist, mille eest tuleb raha maksta – täpselt nagu siis, kui käiakse sõpradega kinos või õhtusöögil. Selline mõtteviis aitab vaadata asja distantsilt ning kui siis ka juhtub, et võidad midagi, on see justkui lisaboonus, mitte miski, millest sa sõltunud oleksid.

MÜÜT: On inimesi, kes suudavad ennustada, kas münti visates võidab kull või kiri.
TÕDE: Iga mündivise on iseseisev sündmus. Ei ole mitte mingisugust tähtsust, kumb mündipool jäi võitjaks eelmine kord. Kulli või kirja võitmise tõenäosus on 50 – 50, vahet pole mitu korda sa seda münti viskad.

MÜÜT: On olemas süsteemid, mis aitavad ennustada loterii võidunumbreid.
TÕDE: Pole mingit vahet, kuidas sa oma võidunumbreid valid, nende võidutõenäosus on alati ühesugune. Võtame näiteks 6 – e võidunumbriga mängu, milles osaleb 49 loosipalli. Kõik pallid pannakse ühte trumlisse ja segatakse ära. Nende valik on täiesti juhuslik. Igal numbril on täpselt ühesugune võimalus valituks saada: 1/49 – st tõenäosus kui täpne olla. Sinu tõenäosus saada kokku 6 – ne võidukombinatsioon ehk jackpot 1 piletiga on üks 13,983,816 – le.

MÜÜT: Enamus teismelisi ei mängi hasartmänge.
TÕDE: Umbes 2 kolmest teismelisest tegeleb mingil kujul hasartmängudega.

MÜÜT: Kui oled mängides kaotuslainel, võid siiski kogu raha tagasi võita ja isegi plussi jõuda.
TÕDE: Kuigi vahel, kui sul väga veab, võib selline asi muidugi juhtuda, siis tõsiasi on siiski see, et kasiinode äri on kogu ulatuses ehitatud üles ikkagi nii, et nemad jääksid kokkuvõttes kasumisse. Siin töötab väga lihtne loogika – kui kaua püsiksid kasiinod vee peal, kui nad maksaksid välja rohkem raha, kui neile sisse tuleb? Fakt on see, et laias laastus kaotavad hasartmängude harrastajad palju rohkem raha kui nad tagasi võidavad.

Eraldi teema on muidugi professionaalsed pokkerimängijad (ja tegelikult üldse pokkerimängijad), kes sisuliselt mängivad üksteise, mitte kasiino vastu. Seega on pokker natukene erand – kuigi ka siin ei ole ainult ühel mängijal alati kõik korrad võimalik võita. Seda suudavad vaid tõelised maailmameistrid. Kuid ka siis on ka vedamisel ikkagi oma roll mängida.

KOKKUVÕTTEKS

Loodan, et kedagi ära ei ehmatanud – põhirõhk oleks ikkagi sellel, et me ei looks endale mingisugust pettekujutelma, et hasartmängudega on võimalik pidevalt võita. Kui me saame aru, et on ka võimalus kaotada, siis naudime ise kogu protsessi palju rohkem. Vähemalt see on minu kogemuse põhjal kujunenud arvamus.

Seega kainet meelt ja oskust nautida head meelelahutust- https://www.optibet.ee/et/