KAARDIMÄNGUDE KIRJELDUSED

Online kasiinod pakuvad tänapäeval niivõrd laia valikut, et raske on kohe esimese hooga selles kirjus maailmas orienteeruda. Kui ma ise alles alustasin, siis oleksin eesti keeles tahtnud rohkem infot nende mängude kohta leida. Seega otsustasin, et teen väikese nimekirja, mis peaks andma küllaltki hea ülevaate, et millised kaardimängud hetkel populaarsed on.

BLACKJACK
Mäng, milleta ei toimi ükski endast lugupidav kasiino. Kui sind huvitavad kaardimängud, siis blackjack on tõeline klassika, mis tuleb kindlasti ära proovida. Mängijad mängivad kõik diileri vastu (kes siis omakorda esindab kasiinot). Eesmärgiks on saada kahe esimese kaardiga kokku väärtus 21 ehk peavõit. Seda aga enamasti ei juhtu, seega tuleb saada diilerist suurem kaartide koguväärtus, mis aga ei tohi ületada nr 21 – kui lähed üle, oled kaotanud. Peale esimese kahe kaardi kättesaamist on võimalik teha veel 1 käik, lisades panust või saada niisama juurde veel üks kaart. Iga numbriga kaart omab iseenese numbri väärtust ja J, Q, K väärtus on 10. Äss aga on painlik ja olenevalt olukorrast 1 või 11.

BACCARAT
Baccarat (bah’-ca-rah) on üks lihtsamini õpitavaid kaardimänge ja pakub ühte kõrgeimat võidutõenäosust kasiinos. Fiktiivsed “mängija ja “pankur” saavad kumbki 2 kaarti ning eesmärgiks on neil saada 9 – le lähim väärtus. Mängu mängiv inimene aga paneb panuse, et kas võidab “mängija”, “pankur” või tuleb nende vahel viik. Pildiga kaardid ja 10 – ed ei oma siin mängus väärtust.

CRAPS
Craps on kiire action – mäng, mida mängitakse kahe täringuga. Otseselt ei ole tegu küll kaardimänguga, vaid pigem on see lauamäng. Kuid üpris kasvavas trendis ja seetõttu toon ka selle mängu siin välja. Kui mängijad on oma panused teinud, veeretab mängija nimega “shooter” täringuid. Sel hetkel enam uusi panuseid teha ei saa. Täring läheb järgmisele mängijale, kui eelmine mängija jõuab tulemuseni “7 outs”. Selle mängu numbrikombinatsioonid on pikem jutt ja sellest pikemalt teine kord.

PAI GOW POKER
See intrigeeriv mäng ühendab endas Vana – Hiina mängu nimega Pai Gow ja ameeriklaste pokkeri. Pai Gow eesmärgiks on saada kokku kaks parimat pokkerikätt. Mängus kasutatakse traditsioonilist 52 kaardiga pakki ja lisaks 1 jokkerit. Jokkerit peab kasutama kas ässa või muutuva kaardina, et saada kokku tugevaimad käed “straight” või “flush”.

ROULETTE
Veel üks lauamäng, mis ei ole kaartidega seotud, kuid samas tõeline kasiinoklassika. Olete seda kindlasti ka filmides näinud. Mäng koosneb ruletilauast, mis pannakse pöörlema ja sellega vastassuunas paneb diiler keerlema kuuli, mis siis mängu lõppedes kukub ühte numbritaskutest. Neid on numbritega 1 – 36 ja Euroopa versioonis on ka üks 0. USA versioonis on lisaks 00. Panuseid saab teha värvile, numbrile ja ka numbrite kombinatsioonidele.

Lisaks on kasutuses veel igasuguseid pokkeriversioone (Let it ride, Texas hold’em jne) , milledel kõigil hetkel peatuma ei hakka, kuid kui oskad tavapokkerit mängida, siis saad hakkama ka iga selle muu versiooniga. Loodan, et leidsite siit midagi huvitavat ja see artikkel andis teile inspiratsiooni ka ise rohkem uusi mänge avastada! Elagu kaardimängud!