Pokker vallutab internetti  

Pokker on küll tuntud sõna, kuid hasartmängudega alustaja ei pruugi teada, millega tegelikult tegu on. Selgitame. Pokker on kaardimäng, mille aluseks on panustamine, otsuste tegemine ning saadavad kaardikombinatsioonid.

Pokkerist on erinevaid variatsioone, mis erinevad selle poolest, mitu kaarti mängijale jagatakse, milliseid kombinatsioone saab moodustada ning ka selle poolest, kas võidab tugevam või nõrgem kombinatsioon. Võib olla ka nii, et panustatud summa jagatakse võrdselt kõige tugevama ja kõige nõrgema kombinatsiooni vahel. Pokkeriliike on tõesti suur hulk, ent kõige levinum neist kannab nime Texas Hold’em.

 

Pokker on küllaltki erinev ka siis, kui seda mängitakse päris kaardilaua taga ja siis, kui seda mängitakse internetis. Kuna tegu on suhteliselt keeruka mänguga, ei pruugi väheke edasijõudnum mängija endale igast kasiinost võrdset vastast leida. See on ka põhjus, miks järjest tõuseb netipokkeri mängijate arv. Ühtlasi on põhjus muidugi ka tehnoloogia kiires arengus. Internet muutub üha kiiremaks ja turvalisemaks ning netipokkerit pakkuvates portaalides on järjest atraktiivsemad ja sõbralikumad pokkerimängud.

 

Siiski võib tekkida küsimus, et miks just pokkerit mängida ning miks teha seda internetis? Vastuseid on mitmeid. Esiteks see, et mängija võiduvõimalus sõltub pokkeris eelkõige tema oskustest, mitte vaid õnnest, nagu mänguautomaatide ja ruleti puhul. Erinevalt päris kasiinodest, on netis väga lai valik erinevaid pokkeriliike, mille vahel valida. Diileri võetav protsent on netikasiinos tihtipeale väiksem kui päris kasiinos. Oluline on seegi, et nii võib mängida igal ajal ning üheaegselt kasvõi mitme laua ääres. Paljud tunnevad rõõmu sellestki, et kaasmängijad ei saa internetis sinu miimikast või kehakeelest mingeid järeldusi teha. Võidurõõmu või heade kaartide olemasolu ei pea varjama ning võib rahumeeli hõisata või käsi kokku lüüa.

 

Eks on netipokkeril ka miinuseid, näiteks see, et mäng käib palju kiiremini kui päris lauas. Kui võidad, on see hea, kuid kui satud järjest kaotama, on see kehv, kuna võid lühikese ajaga kõigest ilma jääda. Tihti on ka nii, et kodus mängides on keerulisem keskenduda. Kasiinos ei sega teid miski, kuid kodus on segajaid naabritest kuni kassini.