Spordiennustuste suurimad võidud läbi aja

Spordile panustamise ja ise võistlemise vahel on paljugi sarnast. Õnnel on tähtis osakaal, kuid et pidevalt võita, on sul vaja ka oskusi. Ka spordipanustamise maailmas on omad staarid – mõned saavutasid suure võidu tänu õnnele, kuid enamus olid edukad tänu põhjalikule analüüsile ja riski suuruse arvestamisele. Tooksingi välja paar läbi ajaloo tuntuimat meest, kes iial spordiennustustes võitnud.

1. Billy Walters – läbi aegade parim spordiennustaja

Bill Walters oli kunagi pokkerimängija, kuid mingil hetkel otsustas ta end hoopis spordiennustustega siduda ja vahetas “eriala”. Pea et üle 40 aasta on see mees teinud rohkem panuseid, kui keegi teine ja tal on õnnestunud pidevalt ka võita – aegade jooksul on ta spordiennustustega teeninud sadu miljoneid dollareid!

Ta on elav näide sellest, et spordiennustused on ala, kus on vaja oskusi. Ta on seletanud, et nagu ka pokkeris, on spordiennustuses oluline pidevalt kogu olemasolevat infot analüüsida, välja arvestada riski suurus ja potensiaalne kasum. Sisuliselt on tegu suurt pühendumist ja keskendumist nõudva panustamise tüübiga.

Tema suurim panus oli 2010. aastal USA Superbowlil, kui ta avastas, et The New Orleans Saints mängis Indianapolis Colts’i vastu ning üldine arvamus oli, et New Orleans kaotab. Kuid kui Billy Walters oma tavapärase analüüsi meeskondade tausta ja hetkevormi jne kohta läbi viis, sai ta oma imestuseks ja rõõmustuseks aru, et suure tõenäosusega on New Orleansi meeskonda alahinnatud ja nad võivad hoopis võita. Nii tegigi ta 3,5 miljoni dollari suuruse panuse ja New Orleansi meeskond osutuski võitjaks! Täpset summat, mille mees võitis, ei ole ta avaldanud, kuid 3,5 miljonilise panuse puhul, kus totalisaatoriprotsent oli tema kasuks, ei saanud see võidusumma väike olla.

2. Mick Gibbs accumulates a fortune

Mick Gibbs on elukutselt katusepanija. Ta elab Staffordshire’s Inglismaal. Kuid katuse panemine ei ole tema ainus oskus. Tal on ka suurepärane silm jalgpalliennustuste koha pealt. Tema esimene suur võit tuli 1999. aastal, kui ta panustas väikesed £2.50 ja ennustas õigesti 9 Euroopa – sisest jalgpallimatši järjest. See tõi talle võiduks kokku £157,000!

Kuid 2001. aastal võitis lihtne mees veelgi suuremalt. Ta pani panuseks vaid 30 penni ja tema ülesandeks oli ennustada 15 Euroopa – sisese jalgapallivõistluse tulemused. Esimesed 14 mängu läksidki nii, nagu Gibbs oli ennustanud ja viimane võistlus sõltus, kas Bayern Munich meeskond suudab Valenciat lüüa. Mängu tulemuse otsustasid penaltid. Sel hetkel, kui Valencia meeskonna Mauricio Pellegrino lõi palli ja see maandus Bayern Munich’i väravavahi kätes, oli Gibbs £500,000 võrra rikkam. Pole paha tulemus 30 – pennise panuse kohta!

Loodan, et need tegelased annavad meile kõigile inspiratsiooni ja kinnitust, et spordiennustused on oskustele tuginev mäng ja igaühel on võimalik selles areneda ja miks mitte sellest isegi püsisissetulek teha!